Krycí plachty – budete je potřebovat, pokud nemáte bazén přímo zastřešen, což je v každém případě ideální řešení. Krycí plachta není samozřejmě zapotřebí u vnitřních relaxačních i plaveckých bazénů, jejím primárním účelem je chránit před spadem nečistot, nejčastěji travin, listí stromů a také prachovými částicemi. Zároveň brání zbytečnému odpařování tekutiny v bazénu a snižuje i ztráty tepla při jejím ohřevu.
Schody – ať už zvolíte vnitřní nebo externí, měly by se shodovat nebo alespoň ladit s barvou nádrže. U některých lze přizpůsobit počet a výšku stupátek. Mohou být plastové nebo kovové, obvykle z nerezové oceli. Jestliže uvažujete o solinátoru a úpravě vody s využitím mořské soli, doporučují se spíše plastové materiály, které nekorodují vlivem mírně slané vody.
Hadice – bez bazénových hadic se rovněž neobejdete, spojují technologické zázemí filtrace, vysavačů a ohřevu vody s čerpadlem. Rozvody pomocí ohebných a napůl ohebných hadic se provádí ve standardizovaných průměrech 32 mm a 38 mm, vyrábí se z pevného plastu odolného vůči UV záření. Dalším typem hadic jsou tzv. tlakové flexi systémy, které se vyrábí v průměrech 50 mm a 63 mm.
UV lampy– mnozí lidé zvažují pořízení lampy, která vydává UV záření a tím ulehčuje práci bazénové chemii v desinfekci vody. Výhodou je snížení množství chlóru, nebo dokonce jeho náhrada. Hodí se jak pro bazény určené pro koupání, tak i zahradní jezírka.
Solinátor– moderní způsob, jak efektivně čistit vodu s využitím mořské soli. Jde sice o „chlorovou“ chemii, ale s příznivějším dopadem na pokožku a sliznice. Princip spočívá v rozkladu solného roztoku elektrolýzou za vzniku volných iontů sodíku a chlóru.
Síťky a plováky– nezbytným příslušenstvím jsou dávkovací plováky na bazénovou chemii, ta se totiž nesmí přímo vhazovat do bazénu, ale musí se uvolňovat postupně z hladiny. Síťky budou zapotřebí pro odlovení plavajících předmětů a nečistot, aniž byste museli pokaždé kvůli každé drobnosti do vody skákat.